CUDOWNA BRAMKA SEBINO PLAKU W MECZU Z CLUB BRUGGIE

Wrocław, 02 sierpnia 2013 r.

Świetny występ Śląska Wrocław w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy. Wrocławianie pokonali w czwartek u siebie faworyzowany Club Brugge 1:0.

Kapitalny mecz obejrzeli kibice we Wrocławiu. Śląsk grał świetnie, nie przestraszył się faworyzowanych Belgów i już od początku meczu ich zaatakował. Na bramkę Mathewa Ryana sunął atak za atakiem, a głównym motorem napędowym był Waldemar Sobota. Skrzydłowy Śląska był dla obrońców rywali nie do zatrzymania.

Najlepszą sytuację w tej części meczu wrocławianie mieli w 12. minucie. Sobota pięknie podał do wychodzącego na czystą pozycję Paixao, ale ten za daleko wypuścił sobie piłkę i bramkarz gości zdążył z obroną. Mogło być 1:0 dla Śląska.

Goście w pierwszych 45 minutach nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką Rafała Gikiewicza. W 25. minucie wrocławscy obrońcy w ostatniej chwili zablokowali strzał Wanga. Skończyło się na rzucie rożnym.

Belgowie dali za to o sobie znać od razu po przerwie. Najpierw Bolingoli Mbombo mógł zdobyć gola, ale posłał piłkę obok bramki. W 54. minucie z kolei zasłonięty Gikiewicz nie potrafił złapać strzału Refaelova i piłka po rękach bramkarza Śląska trafiła w słupek i wróciła do niego.

Śląsk otrząsnął się jednak po tych atakach i odpowiedział najlepiej jak tylko mógł. W 65. minucie Kaźmierczak dostał piłkę od Paixao i z pierwszej piłki zagrał do wybiegającego na czystą  pozycję Plaku, a ten fantastycznym lobem przerzucił futbolówkę nad Ryanem. Przepiękny gol!

W 79. minucie obroną meczu popisał się Rafał Gikiewicz, który z bliska obronił uderzenie Toma de Suttera.

Śląsk Wrocław - Club Brugge 1:0 (0:0)
Bramka: Sebino Plaku 65

Żółte kartki: Stevanović, Plaku - De Bock, Hoegli

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia) Widzów: 17 134.

Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz - Dudu Paraiba, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec, Krzysztof Ostrowski (Tadeusz Socha 60) - Sebino Plaku, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Dalibor Stevanović, Waldemar Sobota - Marco Paixao (Sylwester Patejuk 88).

Club Brugge: Mathew Ryan - Laurens De Bock (Boli Bolingoli Mbombo 46) , Brandon Mechele, Oscar Duarte, Tom Hoegli - Lior Refaelov (Eidur Gudjohnsen 65), Jonathan Blondel, Birger Verstraete, Timmy Simons, Shangyuan Wang (Tuur Dierckx 78) - Tom de Sutter.

Sebino Plaku

urodzony  20 maja 1985 r. w Tiranuie, albański piłkarz występujący na pozycji napastnika w Śląsku Wrocław.

Plaku rozpoczynał swoją karierę w klubie Partizani Tirana, w którym grał w latach 2003−2005. W międzyczasie był wypożyczony do Besëlidhji Lezha. Później występował w innych albańskich zespołach: KF Laçi, Apolonii Fier oraz Dinamie Tirana. W 2008 roku został piłkarzem norweskiego Ham-Kam, dla którego rozegrał jedno spotkanie. Po powrocie do Dinama zdobył łącznie 19 goli w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Od 2010 roku reprezentował kolejno barwy SK Tirana, Flamurtari Wlora, Kastrioti Kruja i Skënderbeu Korcza.
Obecnie jest zawodnikiem Śląska Wrocław.