WYBITNY TŁUMACZ ASTRIT BEQIRAJ UHONOROWANY

Drukuj
Tirana, 15 listopada 2014 r.W imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Srebrny Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” został wręczony przez Ambasadora RP Marka Jeziorskiego. Przemawiając podczas ceremonii Ambasador podkreślił wielki wkład Astrita Beqiraja w promocję polskiej  kultury, a zwłaszcza polskiej literatury w Albanii. W jego tłumaczeniu ukazały się w Albanii dzieła Czesława Miłosza, Ryszarda Kapuścińskiego, Adama Michnika i Andrzeja Stasiuka. Podczas ubiegłorocznych Targów Książki w Tiranie Stowarzyszenie Albańskich Wydawców przyznało Astritowi Beqirajowi tytuł najlepszego tłumacza roku za przekład Podróży z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego.

Uroczystość wręczenia Panu Astritowi Beqirajowi Srebrnego Medalu Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”, przyznanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, odbyła się w Ambasadzie RP 13 listopada 2014 r.

W uroczystości wzięli udział  liczni przedstawiciele świata kultury, wydawcy, dziennikarze, wysocy przedstawiciele MSZ i Ministerstwa Integracji Europejskiej, innych instytucji państwowych, rodzina i przyjaciele uhonorowanego, absolwenci polskich uczelni. Informacje o odznaczeniu Pana Beqiraja i ceremonii ukazały się w albańskiej prasie oraz w programach informacyjnych stacji TV.


Informacja pochodzi ze strony Ambasady Polskiej w Tiranie.

Zobacz całość i zdjęcia:
www.tirana.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wybitny_tlumacz_astrit_beqiraj_uhonorowany

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!