UKAZAŁ SIĘ ALBAŃSKI NUMER "CZASU KULTURY"

Warszawa, 29 sierpnia 2011 r.

alt

alt

Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że ukazał się długo oczekiwany "Czas Kultury" poświęcony współczesnej Albanii - "Shqipëria sot". Jesienią przewidziana jest jego promocja. Do kupienia w empikach i dobrych księgarniach oraz na stronie Czasu Kultury www.sklep.czaskultury.pl/

"Czas Kultury” zatytułowany „Dziś Albania!” to bezprecedensowa w naszym kraju prezentacja eseistyki i literatury z Albanii (wszystkie teksty są pierwodrukami w języku polskim). Dzięki nim kraj stereotypowo kojarzący się z szaleństwem Envera Hoxhy – totalną izolacją i milionem bunkrów – pokazuje nowe oblicze.
O transformacji ostatnich 20 lat fascynująco pisze Rigels Halili, zaś obraz współczesnej Albanii przybliżają Fatos Lubonja i Artan Puto.
Publikujemy wybór wierszy Luljety Lleshanaku – specjalnie dla nas przygotowany przez autorkę – a także poezję Parida Teferici, Gentiana Çoçoli oraz fantastyczny liryk o Wałęsie Ervina Hatibi.
Ponadto w numerze fragment powieści Fatosa Kongoliego i opowiadanie Ylljeta Aliçki oraz odpowiedzi Ardiana Vehbiu i Bashkima Shehu na ankietę, której wyniki będą drukowane również w Albanii, by stać się tam zarzewiem debaty o stanie albańskiej kultury. „Dziś Albania!” prezentuje zatem potencjał skierowany także ku przyszłości. Bo taki jest „Czas Kultury”!

Ponadto w numerze: esej Beaty Lentas na temat brudu, fragmenty książki „A Cookbook for Political Imagination / Polityczna wyobraźnia. Książka kucharska”, która towarzyszy wystawie izraelskiej artystki Yael Bartany prezentowanej w Pawilonie Polonia na 54. Biennale Sztuki w Wenecji oraz nowe felietony Agaty Araszkiewicz i Edwarda Pasewicza.

"Czas Kultury" to magazyn społeczno-kulturalny, ukazujący się w Poznaniu nieprzerwanie od 1985 roku.

Zobacz więcej:
www.czaskultury.pl/


Towarzystwo Polsko-Albańskie
05-805 Otrębusy
ul. Spacerowa 17
 
Konto:

Towarzystwo Polsko-Albańskie
58 2130 0004 2001 0741 4378 0001
Volkswagen Bank Polska S.A.

 

Dziś300
W tygodniu924
W miesiącu8093
Wszystkie487175

środa, 28 luty 2024
Our website is protected by DMC Firewall!