„HISTORIA POLSKI” WYDANA W ALBANII

Tirana, 26 października 2014 r.W dniu 22.10.2014 r. w Tiranie odbyła się promocja albańskiego przekładu książki „Historia Polski” autorstwa polskich historyków Jerzego Łukowskiego i Huberta Zawadzkiego. Ta ważna pozycja naukowa, opublikowana przez renomowany dom wydawniczy DITURIA przy wsparciu Ambasady RP oraz dofinansowaniu przez Instytut Książki w Krakowie, ukazała się w prestiżowej serii wydawniczej Historia Narodów i Państw. 

W towarzyszącym promocji panelu dyskusyjnym udział wzięli Ambasador RP Marek Jeziorski, Prezes Stowarzyszenia Wydawców Albańskich i Dyrektor DITURIA Petrit Ymeri, Dyrektor Generalny ds. Stosunków Dwustronnych w MSZ i były Ambasador Albanii w Polsce Sokol Gjoka, Dyrektor Departemantu Organizacji Międzynarodowych w MSZ Venera Domi,  wybitni przedstawiciele nauki: profesor Nevila Nika (była Dyrektor Państwowego Archiwum), profesor Gjergj Sinani, profesor Emil Lafe,  profesor Pandeli Cina. W swoich wystąpieniach prelegenci charakteryzowali najważniejsze okresy historii naszego kraju, akcentowali chrześcijańskie i europejskie korzenie polskiej państwowości, odnosili się do wspólnych polsko-albańskich wątków w historii obu krajów i narodów, a także współczesnych osiągnięć i roli Polski w Europie i świecie.

 Promocja albańskiego przekładu „Historii Polski” wzbudziła wielki odzew wśród albańskich środowisk akademickich, kulturalnych, mediów. Wydanie „Historii Polski” jest dowodem na utrzymywanie się zwiększonego zainteresowania Polską, jej historią i współczesnością, ze strony wydawnictw, środowisk opiniotwórczych oraz czytelników.  Książka będzie także promowana podczas Międzynarodowych Targów Książki w Tiranie (listopad br.). Pozycja, obejmująca okres od początku państwa polskiego do 2005 r., będzie służyła jako ważne źródło naukowe oraz na wykładach akademickich w zakresie wiedzy i badań poświęconych Polsce. Promuje wizerunek Polski, jej historię i doświadczenia, a także potwierdza rolę naszego kraju jako przykładu dla Albanii  w procesie jej integracji z UE.

Informacja pochodzi ze strony Ambasady RP w Tiranie.

Zobacz całość:
www.tirana.msz.gov.pl/pl/wspolpraca_dwustronna/kultura_i_nauka/kultura_polska_w_albanii_i_na_swiecie___kultura_polake_ne_shqiperi_dhe_ne_bote

Od TPA: nie wiemy tylko kto to dzieło przetłumaczył.

Towarzystwo Polsko-Albańskie
05-805 Otrębusy
ul. Spacerowa 17
 
Konto:

Towarzystwo Polsko-Albańskie
58 2130 0004 2001 0741 4378 0001
Volkswagen Bank Polska S.A.

 

Dziś154
W tygodniu867
W miesiącu154
Wszystkie363747

czwartek, 01 grudzień 2022
Our website is protected by DMC Firewall!