"DZIŚ ALBANIA" - promocja w Toruniu i Poznaniu

Drukuj
Toruń, Poznań, 10 października 2011 r.

alt

Redakcja "Czasu Kultury", toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" i Pawilon Nowa Gazownia w Poznaniu zapraszają na spotkania promujące nowy numer "Czasu Kultury" "Dziś Albania!"


Toruń, czwartek, 13 października, o godz. 18.00, CSW Toruń - Czytelnia, Wały Gen. Sikorskiego 13.
Udział biorą:
W programie: prezentacja poezji albańskiej publikowanej na łamach Czasu Kultury.

Poznań: piątek, 14.10.2011, godzina 18.00, Pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1.

Udział biorą:

W programie: albański kącik kulinarny.

Czas Kultury zatytułowany Dziś Albania! to bezprecedensowa w naszym kraju prezentacja eseistyki i literatury z Albanii (wszystkie teksty są pierwodrukami w języku polskim). Dzięki nim kraj stereotypowo kojarzący się z szaleństwem Envera Hoxhy – totalną izolacją i milionem bunkrów – pokazuje nowe oblicze. O transformacji ostatnich 20 lat fascynująco pisze Rigels Halili, zaś obraz współczesnej Albanii przybliżają Fatos Lubonja i Artan Puto. Publikujemy wybór wierszy Luljety Lleshanaku – specjalnie dla nas przygotowany przez autorkę – a także poezję Parida Teferici, Gentiana Çoçoli oraz fantastyczny liryk o Wałęsie Ervina Hatibi. Ponadto w numerze opowiadania Fatosa Kongoli i Ylljeta Aliçkę oraz odpowiedzi Ardiana Vehbiu i Bashkima Shehu na ankietę, której wyniki będą drukowane również w Albanii, by stać się tam zarzewiem debaty o stanie albańskiej kultury. Dziś Albania! prezentuje zatem potencjał skierowany także ku przyszłości. Bo taki jest Czas Kultury.

Numer „Czasu Kultury” 3/2011 „Dziś Albania!” można kupić w Księgarni Sztuki w CSW „Znaki Czasu” oraz w sklepie internetowym „Czasu Kultury”


DMC Firewall is a Joomla Security extension!