TIRANA: POLSCY BIEGACZE DRUŻYNOWYMI WICEMISTRZAMI ŚWIATA W BIEGACH GÓRSKICH

Tirana, 12 września 2011 r.

alt
Rafał Matuszczak

Świetne wyniki naszych biegaczy na 27 Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich w stylu anglosaskim w Albanii. Polacy, w których zespole startowało trzech zawodników Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego, zdobyli srebrny medal w klasie juniorów.
Zobacz komplet wyników:
Polskę reprezentowało 15 zawodników, w tym trzech biegaczy z Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego Osowa Sień. Rafał Matuszczak, mistrz Europy w biegach górskich, indywidualnie zajął 9 miejsce na 70 zawodników w kategorii juniorów, ale drużyna z jego udziałem zdobyła wicemistrzostwo świata. Nasze gratulacje!!!

Dobrze spisała się także Magdalena Frąckowiak, juniorka LLKS Osowa Sień, która osiągnęła 31 miejsce. W klasyfikacji drużynowej jej zespół zajął 9 miejsce. W seniorach startował wschowianin Miłosz Szczęśniewski, który uzyskał 69 pozycję.

alt
Rafał Matuszczak w powiększeniu

- Sukces jest ogromny, tym bardziej, że zawodnicy klubu LLKS dopiero się rozkręcają. Są to górale z nizin, którzy swoje starty zaczęli wiosną tego roku - powiedziała Joanna Frąckowiak,. wiceprezes klubu LLKS Osowa Sień.